Özlenen Rehber Dergisi

28.Sayı

O Gün Gönüller Bir Oldu

Abdurrahman ÇALIŞKAN Özlenen Rehber Dergisi 28. Sayı
Geçen ay, 21-26 Mayıs arası Konya’mızda, dergimizin baş sponsorluğuyla çok güzel bir kermes, konser ve Kur’ân-ı Kerim Ziyafeti etkinliği gerçekleştirildi.

Konya Rehber Derneği’nin tertip ettiği bu etkinlik, dergimizin son üç sayısında arka kapak ilanıyla okurlarımıza duyurulmuştu. Bu ilanlar münasebetiyle ilgili etkinlikten tüm okurlarımız haberdar olmuştu. Yurdumuzun bir çok ilinden ve hatta yurt dışından bile bazı okurlarımızın programa iştirak ettiklerini görünce bizleri fevkalade bir sevinç kapladı. Zira bu etkinlikler bir yönüyle de Rehber Dergisi yazarlarıyla okurlarının buluşma ve yakînen tanışma programına tekallüb etti. Dergimize de özel bir standın açıldığı etkinlikte, dergimize yeni aboneler kazandırıldı. Açık standımız vesilesiyle de Konyalı hemşehrilerimiz dergiyi ve diğer kültür etkinliklerini yakînen tanıma fırsatı yakaladı. Tek bir cümle ile ifade etmek gerekirse, bütün yönleriyle o gün gönüller bir oldu.

Programın en ilgi çekici ve taktir toplayan yönlerinden biri de başyazarımız Sayın Muzaffer Yalçın Hocaefendi’nin Kur’ân-ı Kerim Ziyafeti öncesi irad ettiği veciz konuşması oldu. Hocaefendi konuşmasında, genç Konya Rehber Derneği’nin tertip ettiği bu denli güzide bir hizmetin öneminden, toplumumuzun ve özellikle gençlerimizin yüz yüze kaldıkları maddî ve manevî problemlerden ve bir irşad ekseni içerisinde bu buhranların kurtuluş reçetelerinden söz etti.

Başyazarımızı büyük bir sekine ile dinleyen misafirlerimizden, böyle bir programın düzenlenmesinden dolayı, gerek telefon gerekse e-mail yoluyla çok teşekkür aldık ve bu ilgi de bizlere yeni yeni hizmetler yapma yolunda taze bir şevk katmıştır.

Başyazarımız Sayın Muzaffer Yalçın Hocaefendi’yi makaleleri ile tanıyan okurlarımızın, Hocaefendi’nin bir sohbet havasında geçen maneviyat yüklü konuşmasının ardından, bizlerden yoğun bir talepleri oldu. ’Sohbet ortamının manevî atmosferinin satırlara aktarılma çalışması’ da denebilecek okurlarımızın bu taleplerine bir cevap olabilmesi münasebetiyle bu ay sizlere, kendi sayfalarında Rahmetli Üstadımız Abdullah Farukî Hazretleri ve Sayın Muzaffer Yalçın Hocaefendi’nin veciz ve mana yüklü nasihatlerini istifadenize sunduk. Sayın Mehmet Yalçın Hoca’mız da tasavvufî sohbet tarzında bütünleştirici makalesiyle bizleri ihtiyacımız olan kalp ayıklığına davet etmektedir. Ayrıca yine gönül tellerimize dokunduracak, Ehl-i Beyt sevdalıları için de, Ümmügülsüm Bozkurt’a ait güzel bir deneme yazısı bulacaksınız.

Yine bu ay, Selçuk Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Sayın Prof. Dr. Orhan Çeker Bey’le, ilk bölümünü geçen sayımızda yayınladığımız röportajın talâk ve tesettür konulu ikinci kısmını okuyacaksınız. Ayrıca bu sayımızda; Silsile-i Saâdât-ı Fârûkiyye, tasavvufî ahlâk, sağlık, psikoloji, hadis yorum, kâinâta îman penceresinden bakış ve tarih yorum içerikli çalışmalarla siz okurlarımızı buluşturuyoruz.

Rabbim, bizlere rızasına muvafık hizmetler yapabilmeyi nasip etsin ve gönüllerimizden ilâhî sevgi, bedenlerimizden de tâat eksik olmasın inşallah.
Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.