Özlenen Rehber Dergisi

26.Sayı

Kâinata Rahmet Geldi Cihan Muradına Erdi

Abdurrahman ÇALIŞKAN Özlenen Rehber Dergisi 26. Sayı
14 ASIR EVVEL DÜNYAYA TEŞRİFİYLE İNSANLIĞI, KÜFRÜN KARANLIĞINDAN ÎMANIN NÛRUNA KAVUŞTURAN, ÂLEMLERE RAHMET EFENDİMİZ (S.A.V.)’İN KUTLU DOĞUM YILDÖNÜMÜ BÜTÜN MÜSLÜMANLARA HAYIRLI VE MÜBAREK OLSUN.

REHBER


Şurası muhakkak ki Efendimiz (a.s.)’ın kadr ü kıymetini her kul, her ümmet aynı derecede bilememiş, bilemeyecektir de. Çünkü O nûr hâlesinden yansıyan ziya her gönle aynı derecede ulaşmaz. Bunun da nedeni her gönlün kapısı aynı nispette O’na açılmış olmamasındandır.

Bunun başka bir nedeni de, insanlık; ukba âlemini, anlatılan onca haberlere rağmen aynı derecede hissedemiyor ve ne ile karışılacağını, şayet kazanacaksa bu nimetlerin büyüklüğünü göremiyor, idrak edemiyor olmasındandır. Zira bizler îmanla, güzel amelle ve rıza-yı ilâhîye vesilen olan tüm güzellikler sebebiyle neler kazandığımızın şuurunda olmazsak, bizlere bu iyiliği lütfedenin kıymetini de anlayamamışız demektir.

O güzeller güzelinin hürmetine gark olduğumuz nimetleri bir temaşa edebilseydik, herhalde Allah’a şükrümüz, Âlemlerin Fahri’ne de teşekkürümüz farklı olurdu. Gönüllere, ruhlara şifa adı, anıldıkça O’na olan minnetimizden dolayı yüreklerimiz heyecanla dolar, gözyaşlarımızı tutamaz ve cihana teşrif ettiği şu günleri O’nu hanemize biraz sonra gelecekmiş gibi beklerdik değil mi?

Gözlerimiz dünyada Cihan Serveri’ni göremedi, mahzunuz. Belki de görmeye layık değildi diye düşünür hüznümüzü sinemize basarız. Ancak, derûnumuzda En Sevgili’ye duyacağımız halis sevgilerle O’nun sevgisini celbetme gayretleri, ’kişi kıyamette sevdiği ile beraberdir’ kavl-i hakikisince bu hüznümüzü ebedî saadete dönüştürebilir.

Kıymetli okurlar! Bu büyük müjdeden sonra geriye, bütün çabamızla o vuslat günü için hazırlık yapalım. Bize sorulursa bir gün, ’Allah ve Rasûl’ünün sevgisini hazırladım’ diyerek cevap verebilmek için, vuslatı sonsuz bir hicrana dönüştürmemek için, gelin âşk saçan yolları, dostları bulalım ve o kapıdan asla ayrılmayalım.

Dergimizin 3. yılına büyük bir coşku ile ve bugün 20 bin’e ulaşmış tirajımızla 20 bin gönle O Sultanlar Sultanı’nı anlatma imkânı bahşeden Rabbimize sonsuz hamd ü senalar olsun.

Nisan sayımızı tamamıyla Rasûlullah (s.a.v.) Efendimiz’e ayırdık ve o kadar sevinçliyiz ki, zira dergimize katkıda bulunan, gönüllerinde taşıdıklarını okurlarımızla paylaşmak isteyen yazarlarımızdan çok büyük bir ilgi aldık. Ve her biri güzelliğinde had ü kenar olmayan Cihan Sultanı’nın, Allah’ın Sevgilisinin ayrı bir güzelliğine temas etmiş, bizleri hem bilgilendirmiş hem de içimizdeki sevgiyi coşturmuştur.

Salât ve selâm Efendimiz’e, âline, ashabına ve sevenlerinin üzerine olsun.Bırakıyorum arzumu, O’nun arzusuna
Razıyım rızasına, nefsim feda yoluna
İmâm-ı Rabbanî (k.s.)
Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.